عضویت در خبرنامه کنگره محیط زیست

تداوم وزش باد شدید در نیمه شرقی و غربی کشور

19 اسفند 1396

تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد شدید در نیمه شرقی و غربی کشور در اثر ورود سامانه بارشی شب گذشته به این مناطق خبر داد و گفت: با فعالیت این سامانه برای نیمه شمالی کشور نیز افت محسوس دما پیش بینی می شود.

مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: با ورود این سامانه بارشی در استان های اردبیل، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور ابرناکی، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف را خواهیم داشت. همچنین در برخی مناطق زاگرس نیز بارش باران را پیش بینی کرده ایم.
وی ادامه داد: روز گذشته در نیمه شرقی و غربی کشور سرعت وزش باد بالا بود و امروز نیز در همین مناطق با توجه به تغییر جریانات، احتمال وقوع توفان وجود دارد که می تواند در حد خسارت و شکستن شاخ و برگ درختان باشد.
حقیقت در خصوص وضعیت آب و هوایی فردا یکشنبه مناطق مختلف کشور نیز گفت: فردا در استان های ساحلی دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود و همچنین در شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور، زاگرس مرکزی و جنوبی و نواحی مرکزی کشور بارش های پراکنده همراه با رگبار و رعدوبرق رخ می دهد و در جنوب شرق و شرق کشور سرعت وزش باد بالا خواهد بود.
به گفته کارشناس هواشناسی، از روز دوشنبه نیز عمدتا در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش ها شدت خواهد داشت و رگبارهای شدیدی در مناطق دریای خزر و شرق کشور خواهیم داشت البته در مناطق شرق و زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار باران همراه با وزش باد شدید رخ می دهد.
حقیقت با بیان اینکه با ادامه فعالیت این سامانه در نیمه شمالی کشور، افت محسوس دما را پیش بینی کرده ایم، افزود: در روزهای اخیر به شدت مناطق ساحلی خزر گرم شده بود به طوری که گرمترین منطقه کشور قراخیل قائم شهر در استان مازندران با بیشینه دمای 35 درجه بود و بعد از آن ساری، دشت ناز، مینودشت و کلاله 34 درجه گرمترین مناطق کشور بودند؛ اما امروز این مناطق حدود 10 تا 15 درجه خنک می شوند.

** گرمترین و سردترین مناطق کشور/ وضعیت هوای تهران
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی با یادآوری این که گرمترین منطقه کشور در روز گذشته قراخیل قائم شهر در استان مازندران بود، سردترین منطقه کشور در صبح امروز را چالدران با منفی یک درجه اعلام کرد.
حقیقت درخصوص وضعیت هوای پایتخت کشور نیز گفت: کمینه دمای امروز تهران 14 درجه بالای صفر و امروز بیشینیه دمای آن به حدود 19 درجه می رسد.
وی ادامه داد: انتظار داریم امروز بعدازظهر وزش باد شدید همراه با بارش های پراکنده و جزئی در پایتخت رخ دهد. تهران فردا نیمه ابری گاهی با وزش باد شدید و احتمال بارش باران روبه رو خواهد بود و از دوشنبه نیز با کاهش حدود هشت درجه ای دما، بارش پراکنده همراه با وزش باد را برای این شهر پیش بینی می کنیم.

irna


453
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

تماس با دبیرخانه

02133699093-4

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات محیط زیست


Poster
اطلاع رسانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

  کنگره بین المللی جامع محیط زیست ایران در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر کنگره در پایگاه اینترنتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درج شده است.

WebgozarAmar
مرکز همایش