عضویت در خبرنامه کنگره محیط زیست

ادامه بارش ها درکشور و توصیه هایی به کشاورزان و عشایر

6 اسفند 1396

تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به استمرار ناپایداری هوا در مناطق مختلف کشور از فعالیت یک سامانه بارشی دیگر از اواخر وقت روز سه شنبه خبر داد.

مسعود حقیقت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز بارش ها در همه مناطق کشور به جز شمال غرب و استان های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل به شکل باران و در مناطق سردسیر مانند کوهرنگ و دنا به شکل برف ادامه دارد.
وی ادامه داد: سامانه ای که از روز جمعه وارد کشور شده است در مناطق شرق و جنوب شرق کشور و جنوب استان فارس شامل شهرهای لامرد، لار، نیریز، جهرم و شمال استان هرمزگان شهر میناب، جنوب کرمان، جیرفت، کهنوج و استان خراسان رضوی و جنوبی با شدت بیشتری امروز فعال خواهد بود و انتظار داریم بارش های بیشتری در پی داشته باشد.
به گفته حقیقت سامانه بارشی دیگری فردا (دوشنبه) از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که در پی آن وزش باد و باران را برای مناطق سردسیر به ویژه در آذربایجان غربی و شرقی و کردستان پیش بینی می کنیم.
وی افزود: همچنین برای روز سه شنبه بارش ها به جنوب غرب کشور و استان های خوزستان و هرمزگان و به تدریج استان های مرکزی و تهران گسترش می یابد.
حقیقت در مورد وضعیت آب و هوای استان های شمالی نیز گفت: شمال شرق کشور و استان های حاشیه خرز به دلیل جریانات خشکی به ساحل با افزایش دمای نسبی طی فردا و سه شنبه روبرو خواهیم بود و از اواخر وقت سه شنبه کاهش نسبی دما را برای این مناطق پیش بینی می کنیم.

***آب و هوای پایتخت همچنان بارانی
وی در مورد وضعیت آب و هوای تهران توضیح داد: تهران امروز ابری و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق را تجربه می کند، از اواخر وقت فردا بارش ها با شدت بیشتری ادامه می یابد. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران نیز روز گذشته بین 11 و 6 درجه ثبت شد و متوسط بارش باران در تهران 9 میلیمتر بوده است.


***گرم ترین و سردترین مناطق کشور
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی همچنین در مورد گرم ترین و سردترین مناطق کشور طی 24 ساعت گذشته گفت: شهرستان میناب با دمای 32.2 درجه و پس از آن شهرستان پارسیان در استان هرمزگان با دمای 32 درجه بیشترین دما را ثبت کردند، همچنین زرینه در استان کردستان با دمای 9.2- درجه و بعد از آن چالدران با 6- درجه سردترین مناطق کشور بودند.

***توصیه به کشاورزان و عشایر
وی همچنین به کشاورزان و عشایر توصیه کرد به دلیل بارش های رگباری و سیل آسا در استان های جنوبی کشور از استقرار در حاشیه رودخانه های فصلی به کلی دوری کنند؛ زیرا حتی رودخانه های خشک شده نیز در کوتاه ترین زمان پرآب شده و خطرهای زیادی را برای افراد در پیرامون خود پدید می آورند.
حقیقت افزود: گلخانه داران نیز در مناطق جنوب و راسته غربی کشور از سالم بودن سقف و پوشش گلخانه مطمئن شوند؛ زیرا بر اثر بارش های شدید و ورود آب از منافذ احتمال از بین رفتن محصولات وجود دارد. همچنین کشاورزان مراقب باز بودن راه های آب مزارع باشند.

***بیشینه و وضعیت دمای بعضی شهرهای کشور

اراک 8 رگبار باران
بندر عباس 21 رگبارورعدوبرق
اردبیل 9 وزش باد
بوشهر ۲۰ ابری
ارومیه ۱۰ مه صبحگاهی
بیرجند ۱۷ رعدوبرق بابارش
اصفهان 15 بارش باران
تبریز 8 بارش پراکنده
اهواز 19 بارش پراکنده
تهران 11 بارش باران
ایلام 8 ابری
جزیره ابوموسی 28 قسمتی ابری
بجنورد 15 بارش باران
جزیره خارک ۲۴ ابری


***وضعیت بعضی شهرهای همسایه
ابوظبی 21 بارش باران
تهران 9 ابری
قاهره ۱۷ غبارآلود
امان ۱۱ غبارآلود
کویت 15 مه رقیق
دوحه ۲۰ ابری
مسقط ۳۰ غبارآلود
ریاض ۱۶ صاف
منامه ۲۱ آفتابی

irna


537
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

تماس با دبیرخانه

02133699093-4

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات محیط زیست


Poster
اطلاع رسانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

  کنگره بین المللی جامع محیط زیست ایران در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر کنگره در پایگاه اینترنتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درج شده است.

WebgozarAmar
مرکز همایش