عضویت در خبرنامه کنگره محیط زیست

احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها

28 بهمن 1396

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور با پیش بینی شدت بارش ها در روزهای آتی در اخطاریه ای اعلام کرد: بیشتر مناطق کشور درپی شدت گرفتن بارش ها، با احتمال آبگرفتگی معابر و بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها مواجه می شوند که ازاین رو توجه به موارد ایمنی ضروری است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در اخطاریه شماره 70 این سازمان شدت بارش در کشور به شرح زیر پیش بینی شده است:
شنبه 28 بهمن ماه:
بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین بارش برف در ارتفاعات و لغزندگی جاده های کوهستانی در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و بارش برف و باران در جنوب و غرب آذربایجان‌غربی، جنوب آذربایجان‌شرقی، زنجان، جنوب اردبیل،دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و وزش باد شدید در خوزستان با احتمال خیزش گردوخاک.

یکشنبه 29 بهمن ماه:
بارش باران و برف و وزش باد همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و لغزندگی جادههای کوهستانی همراه با کولاک برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان،کردستان، کرمانشاه و بارش باران و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و بارش برف در مناطق کوهستانی و لغزندگی جاده های کوهستانی در استان‌های لرستان، همدان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و بارش برف همراه لغزندگی جاده های کوهستانی در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران. همچنین وزش باد شدید جنوبی و خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در خوزستان و بوشهر که احتمال اختلال در حمل و نقل بخصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های استان خوزستان و بوشهر وجود دارد.

دوشنبه 30 بهمن ماه:
بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و بارش برف درمناطق کوهستانی و لغزندگی جاده های کوهستانی در جنوب ایلام، شمال خوزستان، جنوب لرستان و استان گلستان. بارش باران و برف در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی. در این روز وزش باد شدید همراه با گردوخاک در جنوب، جنوب‌شرق و شرق کشور رخ خواهد داد که موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در برخی نقاط به ویژه استان های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد شد.
همچنین وزش باد جنوب شرقی از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه موجب مواج شدن سواحل خلیج فارس در استان های خوزستان و بوشهر خواهد شد. بر این اساس لازم است برای تردد شناورهای سبک در این نواحی محدودیت لازم در نظر گرفته شود.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد که با توجه به پیش بینی وضع هوا، انجام اقدامات زیر توصیه می شود:
- تجهیز به وسایل گرمایش و زمستانی به خصوص زنجیر چرخ برای عبور از مناطق با احتمال بارش برف یا کولاک برف.
- با توجه به تشدید بارش در برخی نقاط یاد شده احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیلها وجود دارد، بنابراین بکارگیری نکات ایمنی و عدم توقف در مسیر سیلاب توصیه می شود.
- هشدارهای هواشناسی با جزئیات بیشتردر مورد هریک از استانها از مراکز پیش بینی استان قابل دسترسی است.

irna


494
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

تماس با دبیرخانه

02133699093-4

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات محیط زیست


Poster
اطلاع رسانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

  کنگره بین المللی جامع محیط زیست ایران در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر کنگره در پایگاه اینترنتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درج شده است.

WebgozarAmar
مرکز همایش