عضویت در خبرنامه کنگره محیط زیست

چالش ژاپن برای حل مساله یک میلیون تن آب آلوده به رادیو اکتیو

7 آذر 1396

پکن - ایرنا - مساله ذخیره یک میلیون تن آب آلوده نیروگاه اتمی فوکوشیما که 6 سال پیش در جریان سونامی و زمین لرزه آسیب جدی دید، به یک چالش جدی برای ژاپن تبدیل شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این آب های آلوده در ذخایرمختلفی در کشور نگهداری می شود و اکنون این نگرانی وجود دارد که یک بلای طبیعی دیگر باعث راهیابی آن به اقیانوس آرام شود.
روزنامه ژاپن تایمز درگزارشی آورده است به رغم گذشت 6 سال از زمین لرزه مذکور که جان هزاران نفر را گرفت ژاپن هنوز نمی داند با این منابع آب آلوده چه باید بکند و برخی می گویند که این کشور درنظر دارد آن را در اقیانوس آرام رها کند.
این گزارش تصریح می کند آب های آلوده به رادیو اکتیو در ژاپن در 900 منبع و تانکر ذخیر شده است و اگر یک بلایی طبیعی دیگر رخ دهد ممکن است فاجعه تازه زیست محیطی به وجود بیاید.
دولت با کارشناسان درحال گفت و گو است و به‌ آنها گفته است که بجز منابع آبی خطرناک بقیه مواد را می توان بتدریج در اقیانوس رها کرد اما شکستن تانکرهای ذخیره مواد می تواند شرایط را از کنترل خارج کند.
ماهیگیران ژاپنی نگران آن هستند رها کردن این منابع آب به داخل اقیانوس باعث شود تا ماهی ها از آب آلوده استفاده کنند و آن زمان صنعت ماهیگیری در اطراف فوکوشیما به خطر خواهد افتاد.
گزارش های رسمی حاکی است در جریان زمین لرزه 9 ریشتری سال 2011 در فوکوشیما در ژاپن نزدیک به 18 هزار نفر جانشان را از دست داده اند.
براثر این فاجعه نیروگاه اتمی فوکوشیما خسارت زیادی دید و 6 راکتور آن دچار ذوب شد و مواد آلوده به رادیو اکتیو به داخل اقیانوس راه پیدا کرد.

منبع : ایرنا


445
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

تماس با دبیرخانه

02133699093-4

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات محیط زیست


Poster
اطلاع رسانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

  کنگره بین المللی جامع محیط زیست ایران در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر کنگره در پایگاه اینترنتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درج شده است.

WebgozarAmar
مرکز همایش